Dziurawiec i kasztan na kręgosłup
Niemal co druga osoba cierpi mniej lub bardziej na kręgosłup. Stąd każda porada wzmacniająca lub pomagająca w jego bólach jest bardzo cenna. Pragnę więc umożliwić zrobienie samemu znakomitego środka na regeneracje kręgosłupa jakim jest balsam z kasztana. Uważajcie więc Państwo. Kasztany jak zwykle zakwitają w okresie matur, więc będzie można je zebrać.
O kuracjach kasztanami pisała obszernie w jednym z dawniejszym Poradniku Uzdrawiacza Małgorzata Godlewska. W tym miejscu powtórzę za autorką główne właściwości kasztana.
Dzięki zawartości escyny o silnych właściwościach uszczelniających ściany naczyń krwionośnych oraz kumaryn o działaniu przeciwzakrzepowym preparaty z kasztanowca stosowane zewnętrznie na skórę to niezawodny środek w obrzękach spowodowanych rozmaitymi urazami mechanicznymi, stłuczeniami, zwichnięciami, przy wybroczynach, wylewach podskórnych. Przyspieszają wchłanianie krwiaków pourazowych i chronią przed ich powstawaniem.Przynoszą ulgę w stanach zapalnych stawów, więzadeł, ścięgien, mięśni, skóry i tkanki podskórnej, przy przeforsowaniu mięśni. Pobudzają regenerację tkanek, przyspieszają gojenie ran i innych uszkodzeń naskórka. Z żelu z kasztanowca często korzystają sportowcy, gdyż prawie natychmiast łagodzi ból i obrzęk spowodowany kontuzją, zapobiega powstawaniu siniaków. Wyciągi są wykorzystywane przez lekarzy w zwalczaniu obrzęków pooperacyjnych. Również stosowany doustnie kasztanowiec zmniejsza ból i zmęczenie nóg, nocne skurcze, swędzenie oraz obrzęk kończyn.
W tej publikacji podam skuteczny sposób likwidowania bólów reumatycznych i wzmocnienia mięśni kręgosłupa. Namawiam do zerwania pięknie kwitnących kwiatów i zrobienia samemu w domu znakomitej nalewki pomagającej likwidować dolegliwości najważniejszego kośćca.
5 kiści kwiatów zebrać w słoneczną pogodę, najlepiej po uprzednim deszczu i zalać ćwierć litrem spirytusu salicylowego. Macerować 2-3 tygodnie, wstrząsając co jakiś czas. Wcierać wzdłuż kręgosłupa w przylegające mięśnie ruchem jednostajnym od dołu ku górze. Na rękę nabierać możliwie mało nalewki, aby wszystka dobrze się wchłonęła. Gdy już będzie sucho nabierzmy płynu ponownie.
Skorzystam też z okazji i podam sposób wykonania odpromiennika z kasztanów wczesną jesienią. Będzie nas
ratował przed złym wpływem żył wodnych. Jest to stary sposób używany od dawien dawna. Należy nawlec na sznurek kasztany i zrobić z nich wianek. Wielu radiestetów radzi, aby takich kasztanów na wianku było 36. Może być kilka takich wianków i najlepiej zawiesić je w bezpośredniej bliskości łóżka.
Balsam z dziurawca
Dziś dziurawiec należy do najwszechstronniejszych ziół.
Ktoś wyliczył, że stosuje się go pojedynczo lub w
mieszankach w przypadku aż 99 schorzeń. Podam tu
przede wszystkim sposób wykorzystania dziurawca w przypadku
bólów krzyża, lędźwi, a także kręgów szyi. Jest to
olejek dziurawcowy, znakomity w przypadku bólów kręgosłupa
skuteczny też środek do nacierania przy bólach pleców,
lumbago, rwie kulszowej i reumatyzmie.
Olej dziurawcowy:
Zebranymi w słoneczny dzień kwiatami napełnić luźno
niewielka butelka aż po szyjkę i zalać dobrym olejem z
oliwek. Olej musi przykrywać kwiaty. Dobrze zamkniętą
Butelkę pozostawić na kilka tygodni na słońcu lub w pobliży
Pieca. Po pewnym czasie olej stanie sie czerwony. Przesącza
się go przez ścierkę, wyciska pozostałość i przechowuje w
butelce z ciemnego szkła.
Podobne działanie ma też nalewka dziurawcowa:
2 pełne garście kwiatów zalewa się 1 litrem wódki i
postawia na 3 tygodnie w słońcu lub w cieple.
Nalewkę tę można stosować też zewnętrznie w przypadku
cierpień gastrycznych - 3 razy dziennie po 30 - 60 kropli
rozpuszczonych w kieliszku wody.
Cezary Kruk
CK